Depilacja laserowa Vectus jest możliwa do wykonania zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Kobiety mogą wykonać zabieg na każdym obszarze ciała, panom natomiast nie robi się depilacji w miejscach intymnych. Jest jednak jeszcze kilka przypadków, w których depilacji laserem się nie wykonuje.
Choć depilacja laserem to bezpieczny zabieg, to istnieją jednak pewne przeciwwskazania do depilacji laserowej, takie jak:
- ciąża i karmienie piersią,
- świeża opalenizna i skóra po zastosowaniu samoopalaczy,
- terapia retinoidami,
- przyjmowanie preparatów doustnych o działaniu uwrażliwiającym na słońce,
- stosowanie kosmetyków o działaniu uwrażliwiającym na słońce,
- podrażnienia skóry,
- choroby i stany zapalne skóry,
- choroby przewlekłe,
- skłonność do przebarwień i bliznowców.
Depilacja laserowa – przeciwwskazania
Jeżeli występuje choć jedno przeciwwskazanie lub mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy o tym poinformować osobę rejestrującą podczas umawiania wizyty, a także kosmetologa podczas konsultacji. Powyżej wymienione przeciwwskazania obejmują cały wachlarz różnych aspektów. Część z nich jest poza naszym wpływem (np. choroby przewlekłe), a część możemy wyeliminować.
Na co najmniej miesiąc przed zabiegami trzeba będzie zrezygnować z opalenizny i samoopalaczy, gdyż będą one mniej skuteczne na ciemniejszej skórze. Konieczne będzie też odstawienie preparatów, które uwrażliwiają na światło. Mowa tu o retinoidach, ale też na przykład witaminie C oraz innych pochodnych witaminy A. Zrezygnować będzie trzeba także z kosmetyków zawierających kwasy. Przed zabiegami skóra musi być zdrowa, niepodrażniona i zadbana. Jeżeli mamy jakieś choroby skóry lub uszkodzenia tkanki, koniecznie musimy je wyleczyć. Kilka tygodni wcześniej warto regularnie nawilżać skórę, dzięki czemu nie będzie wysuszona czy podrażniona podczas zabiegów.
Depilacja laserowa a ciąża
Zabiegów nie wykonuje się w ciąży. Uważa się, że zabiegi są bezpieczne, a wiązka lasera nie wnika na tyle głęboko, żeby uszkadzać pozostałe tkanki i mieć realny wpływ na uszkodzenie płodu. Na kobietach w ciąży nie przeprowadza się badań co do bezpieczeństwa zabiegów, gdyż byłoby to wysoce to nieetyczne. Dlatego też ewentualne skutki uboczne są nieznane i nie należy podejmować tak daleko idącego ryzyka. W przypadku ciąży z zabiegami trzeba będzie poczekać do rozwiązania.