Depilacja laserowa Gdańsk –  DepilacjaVectus

Z roku na rok depilacja laserowa zyskuje coraz większą popularność. Łatwa dostępność tego zabiegu, jego skuteczność, bezpieczeństwo i komfort – to główne zalety, które przekonują pacjentów. Nie bez znaczenia jest również perspektywa zaoszczędzenia sporo cennego czasu, który marnujemy na golenie i depilację, często tuż przed wyjściem. Komu nie zdarzyło się zrezygnować choć raz z wyjścia na plażę lub założenia ubrania, odsłaniającego ciało właśnie z powodu włosków… Clinica Cosmetologica w Gdańsku zna rozwiązanie tego problemu! Odpowiedzią jest depilacja laserem Vectus!

Darmowe konsultacje

W naszej palcówce w Gdańsku można skorzystać z darmowych konsultacji przed zabiegami, które przeprowadza doświadczony kosmetolog. Podczas takiej wizyty, na podstawie wywiadu, dobrany zostaje optymalny plan zabiegowy, a także upewnia się, czy nie istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej.

Laser Vectus

W naszej placówce w Gdańsku pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie do depilacji laserowej – diodowym laserze Vectus. Emituje on światło o długości 810 nm., a jego działanie opiera się na technologii fototermolizy selektywnej. Rozwiązanie to zostało opracowane przez naukowców z Harvard University. Dzięki niemu światło lasera precyzyjnie dociera to włoska, niszczy go skutecznie, jednocześnie nie podrażniając innych tkanek.

To jednak nie wszystkie nowoczesne rozwiązanie, jakie znalazły się w laserze Vectus. Ciekawym przykładem jest czytnik melaniny Skintel. Dzięki niemu automatycznie mierzony jest poziom melaniny, a następnie dobierana odpowiednia moc lasera. Dzięki temu wyklucza się pomyłki, przez które zabiegi mogłyby być niewystarczająco intensywne lub też zbyt intensywne.

Nie bez znaczenia jest również technologia Advanced Contact Cooling. Dzięki niej zabiegi są znacznie bardziej komfortowe, a także zredukowane do minimum zostaje ryzyko wystąpienia poparzenia. Wszystko to dzięki nakładce, która w realnym czasie depilacji chłodzi skórę.

Najważniejsza jest skuteczność!

Największą zaletą lasera Vectus jest jego skuteczność. Podczas serii zabiegów usuwa się 95% owłosienia. Pozostałe 5% może, ale nie musi, pojawić się w ciągu roku – są to włosy, które podczas kolejnych depilacji nie znajdowały się w fazie wzrostu. To jednak żaden problem. W takim wypadku wykonuje się jeden, dodatkowy zabieg.

Fazy wzrostu włosa

Wyróżnić można trzy fazy wzrostu włosów: anagen, katagen oraz telogen. Niestety, nie na każdym etapie depilacja będzie równie skuteczna. Zabiegi najlepiej wykonywać w pierwszej – anagenie. W tym momencie cebulka włosa jest otwarta i zdążył on osiągnąć całkowitą długość. To właśnie wtedy uzyskuje się najlepsze efekty.

Kolejną fazą jest katagen. To faza przejściowa, podczas której z brodawki zostaje uwolniony włos i przemieszcza się on ku górze. Nie zachodzą wtedy procesy rozrodcze.

Telogen to ostatnia faza. Jest to moment wypadania i obumierania włosów. Na tym etapie depilacja laserowa jest najmniej efektywna.

Darmowe konsultacje - laser Vectus

DepilacjaVectus Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97
Obserwuj nas na FB:

Gabinet depilacji laserowej - Gdańsk
Gabinet depilacji laserowej - Gdańsk

Depilacja laserowa bikini

Clinica Cosmetologica w Gdańsku oferuje między innymi wykonanie zabiegu depilacji bikini. Panie usuwają włoski w tej okolicy nie tylko latem.  Obecnie większość kobiet, zarówno ze względów estetycznych, jak i kulturowych oraz higienicznych, korzysta z domowych metod. Królują maszynki do golenia oraz depilacja plastrami lub pastą cukrową. Zabiegi te mogą jednak podrażniać skórę, są bolesne i często stanowią powód pojawienia się problemów z wrastającymi włoskami oraz zapaleniem mieszków włosowych.  Noszenie bielizny sprawia, że włoskom trudniej przebić się przez skórę i zaczynają się pod nią skręcać. Dodatkowo podczas golenia i depilacji często dochodzi do zakażenia drobnoustrojami, które wywołują zapalenie mieszków włosowych.

Depilacja laserowa pach

Popularnym zabiegiem jest depilacja pach. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Większość osób zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych, decyduje się na usuwanie włosów z tej okolicy. Gładka skóra poci się w mniejszym stopniu, a wydzielony pot nie osiada na włoskach, dzięki czemu nie wytwarzają się bakterie i nieprzyjemny zapach. W tej okolicy golenie i depilację powtarzać trzeba dość często. Dodatkowo skóra w tym obszarze jest dość delikatna, a więc łatwo ją podrażnić. Robi się czerwona i zaczyna piec. Chcesz zapomnieć o tych nieprzyjemnych dolegliwościach? Skorzystać z depilacji laserowej!

Depilacja laserowa wąsika

Włosy pojawiające się w nietypowych okolicach potrafią być przyczyną poważnych kompleksów. Choć pokrywają one praktycznie całe ciało, to jednak w wielu obszarach są bardzo delikatne i niezauważalne. Tak jest na przykład  w przypadku owłosienia twarzy u pań. Czasem jednak włosy nad górną wargą są ciemne, grube i bardzo widoczne. Golenie i wyrywanie nie dają pożądanych efektów, gdyż co jakiś czas odrastające włoski są zauważalne. Pojawiają się również wyraźne podrażnienia i zaczerwienienia. Dlatego w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest właśnie depilacja laserem Vectus.

Depilacja laserowa twarzy

W naszej placówce w Gdańsku pozbyć można się włosków z twarzy zarówno kompletnie, jak i częściowo. To świetne rozwiązanie np. dla pań, które mają owłosienie na twarzy, panów, którzy chcą na zawsze pozbyć się zarostu, ale też mężczyzn, którzy chcą wymodelować zarost. Podczas depilacji laserowej można bowiem skorygować linię włosów i pozbyć się tych włosków, które sięgają za daleko. To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą znacznie skrócić czas, poświęcany na codzienne golenie.

Depilacja laserowa nóg

Jednym z najczęściej depilowanych i golonych obszarów są nogi. I to nie tylko latem! Zdarzyło Ci się odwołać wyjście na plażę albo odmówić spontanicznego wyjścia ze znajomymi właśnie ze względu na włoski? A może nie mogłaś założyć sukienki?

Jednocześnie jest to kolejne miejsce, w którym bardzo często pojawiają się wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych, właśnie jako wynik ich usuwania. Dlaczego akurat na nogach? Często nosimy tu ciasne spodnie lub rajstopy, co powoduje utrudnione odrastanie włosów, a także ułatwia pojawienie się infekcji. Zapomnij o tym wszystkim z depilacją laserem Vectus.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

W naszym gabinecie w Gdańsku można wykonać również depilację miejsc intymnych. Dotyczy to zarówno całkowitego usunięcia włosków, jak i z wybranego obszaru – np. pośladków. Samodzielne usuwanie włosków z miejsc intymnych jest niesamowicie kłopotliwe, gdyż trudno wykonać taki zabieg samodzielnie. W drugiej strony depilacja w gabinecie jest bardzo bolesna, a dla wielu osób również krępująca. Istnieje jednak sposób, aby raz na zawsze zapomnieć o włosach w okolicach intymnych – depilacja laserowa.

Depilacja laserowa pleców

Zarówno w przypadku panów, jak i pań, włosy na plecach są bardzo problematyczne. Większość osób w tym obszarze ma jedynie delikatny meszek. Dlatego mocniejsze owłosienie stanowi często przyczynę dyskomfortu. Jednocześnie samodzielne usuwanie go jest niemożliwe. Pozostają zabiegi u kosmetyczki, które trzeba z góry planować tak, aby włosy nie zdążyły za bardzo odrosnąć. A przecież istnieje proste rozwiązanie! Kilka zabiegów depilacji laserowej sprawi, że zapomnisz o włosach na plecach.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Chcąc, żeby zabiegi były jak najskuteczniejsze, ale też bezpieczne, powinno się stosować do kilku zaleceń przed zabiegowych.  Już miesiąc wcześniej konieczne będzie odstawienie samoopalaczy, produktów brązujących, ale też zrezygnowanie z opalania. Od tego momentu nie można pozbywać się włosów poprzez ich wyrywanie – depilację, stosowanie pęsety, depilatora, plastrów…

Również miesiąc przez zabiegami należy zrezygnować z kosmetyków, które uwrażliwiają skórę na światło. Mowa tu o preparatach z witaminą A i C oraz zawierających kwasy. Tydzień wcześniej należy odstawić doustne środki ze składnikami o takim działaniu (zaliczając do tego niektóre zioła).

Przed samym zabiegiem należy zadbać o ogólną kondycję skóry. Nie może być podrażniona i wysuszona. Dlatego powinno się używać kremów nawilżających na co najmniej tydzień przed zabiegiem. W dniu depilacji (lub dzień wcześniej) trzeba ogolić obszar zabiegowy przy pomocy jednorazowej maszynki.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona i należy o nią odpowiednio zadbać. Dlatego powinno się przede wszystkim unikać czynników drażniących: wysokich temperatur, nadmiernej ekspozycji na słońce, basenu, sauny, gorących kąpieli oraz pocierania skóry ręcznikiem. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu nie należy stosować w obszarze zabiegowym dezodorantów i perfum. Przez kilka dni powinno się natomiast sięgać po kremy z wysokim filtrem oraz preparaty łagodzące, jak chociażby Bepanten, Alantan, czy Panthenol.

Wskazania

Depilacja laserowa jest zabiegiem przeznaczonym dla wszystkich tych, którzy chcą na stałe pozbyć się owłosienia. To jednak nie wszystko. Czasem jest to terapia, pozwalająca pozbyć się poważnych dolegliwości, jak: nadmierne owłosienie (hirsutyzm), wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych. W przypadku tych dolegliwości, przyczyną problemów są właśnie włosy, które usuwany permanentnie. Zdarza się, że depilację laserową zaleca lekarz dermatolog.

Przeciwwskazania

Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem, ale istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania, jak:

  • świeża opalenizna,
  • doustna terapia retinoidami,
  • wypryski ropne na skórze,
  • infekcje skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz grzybiczym,
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • podrażnienia skóry,
  • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców,
  • ciąża i okres karmienia piersią.

Depilacja laserowa Gdańsk – opinie

Robiłem zabieg na włosy pod pachami, głównie przez problem z ich wrastaniem po goleniu. Efekty są świetne, ja nie miałem podrażnień zabiegach, nie odczuwałem też specjalnie bólu. Przed zabiegami zostałem dokładnie poinformowany, jak będzie przebiegać depilacja, co również jest ogromnym plusem – mówi pan Adam z Sopotu

Depilowałam okolice intymne ponad rok temu. Po niecałym roku pojawiły się pojedyncze włoski, ale było ich dosłownie kilka. Usunęłam je  podczas jednej wizyty, więc jestem zadowolona z efektów – mówi pani Marta z Gdańska

Serdecznie polecam zabiegi wszystkim, którzy tylko mogą je wykonać, bo naprawdę warto. Życie jest o wiele wygodniejsze. Ja miałam już usuwane włosy z nóg i pach, ale myślę o kolejnym zabiegu – mówi pani Paulina z Gdyni

Już od nastoletniego okresu walczyłam z wrastającymi włoskami na nogach. Niestety, po odstawieniu maści od dermatologa problem powracał. Lekarz powiedział, żebym się zastanowiła właśnie nad depilacją laserową. Zdecydowałam się i jestem zachwycona. Żałuję, że tak późno! – mówi pani Katarzyna z Elbląga

Kilkanaście miesięcy temu depilowałem plecy laserem Vectus. Jestem bardzo zadowolony. Znacznie podniósł się mój komfort życia, depilacja była skuteczna, zabiegi nie trwały długo. Polecam – mówi pan Michał z Gdańska

Od dawna chciałam zdecydować się na depilację laserową, ale bałam się bólu. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie! W końcu się odważyłam i okazało się, że zabiegi prawie w ogóle nie bolały. Pani kosmetolog wyjaśniła mi, że pomaga w tym specjalna nakładka chłodząca i faktycznie czułam przyjemne zimno podczas strzałów lasera – mówi pani Ilona z Gdańska

Miałam robiony zabieg na pachy i teraz wybieram się na bikini, bo depilacja laserowa to prawdziwe wybawienie. Koniec z myśleniem, czy włoski widać, czy nie widać, czy trzeba już golić, czy jeszcze nie. No i koniec z podrażnieniami, które u mnie momentami były dość silne. Polecam serdecznie!  – mówi pani Renata z Gdyni

DepilacjaVectus Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

Depilacja laserowa Gdańsk

DepilacjaVectus Sopot

ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

Depilacja laserowa Sopot

DepilacjaVectus Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

Depilacja laserowa Gdynia

x

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z Internetu. Zgadzając się, zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką plików cookie.

Akceptuję Nie akceptuję Centrum ochrony prywatności