Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetologicznych. Nic w tym dziwnego! To skuteczny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia. Technologia ta dostępna jest na rynku od wielu lat, ale od niedawna zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwoliło na osiągnięcie wysokiej efektywności. Najlepszym tego przykładem jest chociażby Vectus.
Czym właściwie jest depilacja laserem?
Podstawą działania lasera jest technologia fototermolizy selektywnej. Podczas zabiegów laser wnika w skórę, wiązka pochłaniana jest przez melaninę – komórki barwnikowe – i zmieniana w energię termiczną. Proces ten prowadzi do zniszczenia włosów – cebulek oraz ich korzeni. W efekcie nie są one zdolne do ponownego wzrostu. Jednocześnie podczas zabiegu pozostałe tkanki pozostają nienaruszone.
W tak nowoczesnych urządzeniach, jak Vectus stosuje się również inne technologie znacznie poprawiające efektywność, czego przykładem jest Skintel. W starszym sprzęcie osoba przeprowadzająca zabieg musiała samodzielnie ustalać moc lasera. Skintel to czytnik aktywnej melaniny, który określa poziom barwnika w skórze, a urządzenie na tej podstawie automatycznie dostosowuje moc wiązki. W efekcie depilacja jest jeszcze bardziej skuteczna, gdyż nie ma możliwości zastosowania za słabych parametrów, ale też bezpieczna, ponieważ nigdy nie będą one zbyt intensywne.
Laserowa depilacja przeprowadzana jest w seriach ze względu na to, że włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu. Wyróżnić można trzy takie fazy, a zabiegi najskuteczniejsze są w pierwszej. W ostatniej – gdy włosy obumierają i wypadają – depilacja nie przyniesie efektów. Dlatego też konieczne jest odbycie kilku wizyt, co parę tygodni.
Depilacja laserowa – efekty
Po roku od ostatniego zabiegu pojawić mogą się pojedyncze włoski, choć oczywiście nie muszą. Podczas sesji usuwanych jest 95%, a pozostałe 5% to te, które nie znajdowały się w fazie wzrostu. Po 12 miesiącach można się ich pozbyć podczas jednego zabiegu.
Depilacja laserem Vectus to trwała depilacja. Oznacza to, że włoski nie będą odrastać i nie ma potrzeby powtarzania zabiegów po zakończonej kuracji.